Bloemkoolsalade met amandelen

0 / 5. 0

bloemkool.jpg
bloemkool.jpg
20 min
2 personen
Diner
20 min
2 personen
Diner
0.0
0.0/5

Ingrediënten

Pas de porties aan:

Bereidingstijd 20 min

2
20
  • 1 st bloemkool
  • 250 ml kokosmelk
  • 2 st rode uitjes
  • 1 teentje(s) knoflook
  • 1 handje(s) rucola
  • 50 g rode kool
  • 1 st rode paprika
  • 1 st mango
  • 1 handje(s) amandelen
  • 1 steeltje(s) bosui

Voor de saus

  • 3 el amandelboter
  • 1 st citroen sap
  • 1 el dadelsiroop
  • 50 ml water
  • 1 st bloemkool
  • 250 ml kokosmelk
  • 2 st rode uitjes
  • 1 teentje(s) knoflook
  • 1 handje(s) rucola
  • 50 g rode kool
  • 1 st rode paprika
  • 1 st mango
  • 1 handje(s) amandelen
  • 1 steeltje(s) bosui

Voor de saus

  • 3 el amandelboter
  • 1 st citroen sap
  • 1 el dadelsiroop
  • 50 ml water

Tools

  • Keukenmachine
Keukenmachine

Allergie informatie

Geen allergie informatie

Bereidingswijze

  • Snij de bloemkool in stukken en maak deze goed schoon. Droog de bloemkool daarna af en doe deze in je keukenmachine. Laat deze twee keer draaien tot je grote kruimels bloemkool overhoudt, dit is je bloemkoolrijst!
  • Snij de uitjes en knoflook in kleine stukjes en bak deze op laag vuur zo’n vijf minuten. Giet dan de kokosmelk bij de uitjes en schep de bloemkoolrijst in de pan. Kook de bloemkool in de kokosmelk tot hij zacht is maar nog wel een bite heeft (ongeveer vijf minuten).
  • Snij de mango, rode kool en paprika in kleine stukken en roer deze door de bloemkoolrijst. Schep dit over de rucola heen, versier met amandelen en bosui voilà, een heerlijke gezonde salade!
  • De dressing maak je heel makkelijk door alle ingrediënten in de blender te doen en deze de mixen tot je een vloeibare saus overhoudt. Roer dit door je bloemkoolsalade en enjoy!

Tips

Notities

*Zoals met alle recepten, zijn er een aantal manieren waarop je dingen voor elkaar kunt krijgen. Als je denkt dat sommige instructies verbeterd kunnen worden, of een goede alternatieve oplossing hebt, laat dan gerust een reactie achter.

Tags: Diner, Lunch
Share

Opmerkingen

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
Opmerkingen
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Vegan recepten en meer

Bij Living the Green Life kun je terecht voor jouw dagelijkste inspiratie aan veganistische recepten en een gemakkelijke vegan lifestyle. Van snelle vegan salades tot fantastische plantaardige toetjes en van de fijnste dierproefvrije skincare tot de beste vegan restaurants: je vindt het allemaal terug op ons platform.

Volg ons op social media
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Bedankt voor je inschrijving!

livingthegreenlife.nl
21.4k followers

Vegan broodpudding

Vegan broodpudding recept

Wat je nodig hebt? Waarschijnlijk heb je het meeste al in huis. Het hoofdingrediënt is natuurlijk oud brood. Wat voor soort brood het is, maakt helemaal niets uit. Elk brood werkt! Daarbij heb je sojamelk, kokosbloesemsuiker, custardpoeder, een appel, een banaan en een handje speculaaskoekjes nodig. Dat is alles. Makkelijker kan niet, toch?! Aan de bak!

Equipment

  • Cakeblik

Ingrediënten
  

  • 300 g oud brood
  • 700 ml sojamelk
  • 100 g kokosbloesemsuiker
  • 50 g custardpoeder
  • 1 st appel
  • 1 st banaan
  • 6 st speculaaskoekjes

Instructies
 

  • Scheur het brood in stukjes. Doe ze in een grote kom en voeg hier de sojamelk aan toe.
  • Verwarm de oven voor op 180 °C en vet een cakeblik in.
  • Roer in het brood-sojamelkmengsel tot alles uit elkaar valt en je een papje krijgt. Meng de suiker erdoorheen. Zeef het custardpoeder boven het mengsel en roer goed door.
  • Snijd de appel in en banaan in stukjes en breek de speculaas. Roer deze drie ook door het mengsel.
  • Giet het mengsel in het ingevette cakeblik en bak de broodpudding voor 40 minuten. Laat kort afkoelen en geniet!
Heb je dit recept als eens geprobeerd?Let us know how it was!
Koken met

Waar ben je naar op zoek?